giovedì 4 febbraio 2016

E BUJSHME! Perkeqesohet shendeti i Schumi-t

"Nuk kam lajme te mira per Michael Schumacher". Ka qene keto fjalet qe Luca di Montezemolo iu eshte drejtuar gazetareve te pranishem ne lidhje me gjendjen aktuale te 7 here kampionit te botes ne F1. Keto deklarata Montezemolo i dha ne nje takim per revisten javore Quattroroute percjell Marca, qe festoj ne Milano 60 vjetorin e saj. "Jam ne kontakt te vazhdueshem per gjendjen e Michael, dhe te them te drejten nuk jane te mira. Ka qene nje pilot i mrekullueshem. Me te kam ndare momente njerezore dhe profesionale". Kane qene keto fjalet e Montezemolos - percjell IlCalcioAlbanese.org Italiani qe ka qene president tek Ferrari nga viti 1991 ne 2014, ishte ai qe pati besim tek Michael. Mediat gjermane bejne me dije se Schumi nuk eshte i vetedijshem 100%, media te tjera thone se progresi eshte shume i ngadalte dhe minimal. Por ka detaje optimiste sipas tyre. Te gjitha keto jane quajtur si te "pa bazuara ne fakte" nga ana e Sabine Kehm, zedheneses se familjes, qe kete rradhe nuk deshi ti komentoi fjalet e Montezemolos./ ilcalcioalbanese.org
Reazioni: