lunedì 21 marzo 2016

Kategoria e Pare, rezultatet dhe renditja pas javes se 19-teGrupi A

Beselidhja Lezhe-Ada Velipoje 4-0
Erzeni Shijak-Burreli 3-1
Kamza-Besa Kavaje 1-0
Kastrioti Kruje-Mamurrasi 2-0
Korabi-Iliria Fushe Kruje 2-0

RTeamPWDLGFGAPtsPWDLGFGAPtsPWDLGFGAPts
1Kastrioti19144140164310820281026962112620
2Beselidhja Lezhe1913334012421091027328942313914
3KS Korabi1913242810411010002323093245811
4KF Erzeni191027312032108112262592169147
5KF Kamza19757212526105231291792349169
6Besa196492530229513161016101369206
7Burreli196310162621943210515102086216
8Iliria Fushe-Kruje1952122331179504181115100285202
9Ada Velipoje19261114431291537138101187304
10Adriatiku Mamurrasi19151373289135496100283232Grupi B

Luftetari Gjirokaster-Elbasani 1-0
Lushnja-Dinamo Tirana 1-2
Pogradeci-Butrinti Sarande 3-0
Apolonia Fier-Turbina Cerrik 2-1
Sopoti Librazhd-Shkumbini Peqin 0-0

RTeamPWDLGFGAPtsPWDLGFGAPtsPWDLGFGAPts
1Luftetari191441336461091020328953113318
2Apolonia1914233714441081123625961214819
3Pogradeci1914233111441081118425961213719
4Lushnja1974818172510613128199135696
5Dinamo Tirana19739181824951310616102268128
6Sopoti Librazhd19649202022105321271891178134
7Shkumbini1963101228219612111019100281182
8Turbina Cerrik194411153016934211913101094213
9Butrinti Sarande19431210281594146813100284202
10Elbasani193313133512932491411100194211Reazioni: